Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdo jsme

Z činnosti místní organizace  KDU-ČSL

KDU-ČSL je v Lukově stranou s dlouholetou tradicí. V současné době má 7 stálých členů, z toho dva jsou již v pokročilém věku. I v tak malém počtu se snažíme pořádat akce pro lukovskou veřejnost ve spolupráci s farností Lukov. V uplynulém roce jsme uspořádali slavnostní odpoledne při příležitosti svátku matek, při farnosti jsme se účastnili několika dalších akcí jako pořadatelé, ať už šlo o noc kostelů, farní den, citerový seminář či koncerty a jiné. Většina akcí probíhá na farní zahradě, kde je vybudované příjemné zázemí jak pro různá vystoupení, tak i koncerty.

Každý rok máme výroční schůzi, letos připadla na 23.3.2018. Schůze se vždy účastní zastupitel z okresního výboru a také příznivci KDU-ČSL. Letos nás přijela pozdravit také paní Michaela Blahová. Na schůzi zhodnotíme naši činnost za uplynulý rok a naplánujeme aktivity na rok příští.

Jak jsem se již na začátku zmínila, lidovecká strana působí v Lukově víc jak padesát let. Neradi bychom byli svědky toho, že by tato organizace zde zanikla.

Uvítali bychom, kdyby se naše členská základna posílila a omladila. Tímto sdělením bych chtěla vyzvat případné zájemce, kteří mají chuť s námi spolupracovat, aby mně kontaktovali. Určitě najdeme společný zájem, jak naše společenské aktivity doplnit a rozšířit.

Eva Malíšková

předsedkyně MO KDU-ČSL Lukov